Наказом Міністерства освіти і науки України від 09 липня 2019 року № 945 врегульовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.
Затверджено перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, принципи зарахування результатів державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Також установлено строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Окрім цього, наказом визначено підходи щодо встановлення результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.
Зовнішнє незалежне оцінювання 2021 року проводитиметься з 21 травня до 16 липня з таких навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, математика, історія України, біологія, географія, фізика, хімія; англійська, іспанська, німецька, французька мови.
Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш як із 5 навчальних предметів із наведеного переліку.
Завдання сертифікаційної роботи з української мови відповідатимуть рівню стандарту. Сертифікаційна робота з української мови і літератури має містити всі завдання сертифікаційної роботи з української мови (субтест "Атестаційні завдання").
Результати ЗНО за шкалою 1-12 балів із чотирьох навчальних предметів зарахують як оцінки за державну підсумкову атестацію освітнього рівня повної загальної середньої освіти для учнів (студентів) закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
• української мови (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мови і літератури (субтест "Атестаційні завдання");
• математики (за рівнем навчання);
• історії України (субтест "Період XX - початок XXI століття") або іноземної мови (за рівнем навчання) - за вибором здобувача освіти;
• одного з навчальних предметів (крім української мови; української мови і літератури; математики) - за вибором здобувача освіти.
Учні, яким результат ЗНО з математики та/або іноземної мови має зараховуватися як оцінка за атестацію, отримують її за результатами виконання завдань:
• рівня стандарту - якщо вивчали відповідний навчальний предмет на рівні стандарту;
• рівня стандарту та профільного рівня - якщо вивчали відповідний навчальний предмет на профільному рівні.
Зміст сертифікаційної роботи з математики визначатиметься Програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 04.12.2019 № 1513.
За підсумками проходження ЗНО з наведених навчальних предметів (крім української мови і літератури) установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників ЗНО, які подолають поріг "склав / не склав".
Результати ЗНО з української мови і літератури встановлюються за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників ЗНО, які подолають поріг "склав / не склав") та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту "Атестаційні завдання" для учасників ЗНО, які подолають поріг "склав / не склав" у межах цього субтесту).
Немає коментарів:
Дописати коментар