16 січня 2020 р.

ПРИЙНЯТО НОВИЙ ЗАКОН “ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ"

Педагогічна інтернатура, контракти для директорів та вчителів на пенсії, учнівське самоврядування, можливості для створення справжньої старшої профільної школи, можливість для учнів обирати свою освітню траєкторію, фінансова автономія шкіл, більше можливостей для професійного зростання та збільшення зарплат вчителів. Все це та інші новації передбачає новий Закон “Про повну загальну середню освіту”, що був прийнятий Верховною Радою України сьогодні, 16 січня 2019 року. Документ підтримали 327 народних депутатів.
“Цей Закон – це нові можливості для наших учнів, вчителів та освітніх управлінців, а також гарантії для батьків. У 2017 році був прийнятий Закон “Про освіту”, який передбачив багато потрібних нашій системі новацій, але знарядь для його втілення критично не вистачало. Закон “Про повну загальну середню освіту” – це реальні інструменти, які допоможуть втілити реформу. Попереду багато кропіткої роботи, ми до неї готові. Але нас замало, реальна школа – це не стіни і не закони, а перш за все вчителі, батьки та учні. Я закликаю всіх нас не зупинятися і разом працювати над побудовою Нової української школи – вона залежить від кожного із нас”, – відзначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

2 січня 2020 р.

12 новацій української освіти у 2020 Рік математики, цифрової грамотності та підвищення кваліфікації

На десерт до святкового столу «Освіторія» зібрала всі нововведення, на які ми очікуємо в 2020 році. Математика, STEAM, цифрова грамотність — що буде найнагальнішим в українській освіті.
1. Розвиток STEAM-освіти
2. Розвантаження освітніх програм
3. Акцент на математику
4. Усі школи перейдуть на державну мову
5. У пілотних школах — завершальний етап початкової освіти
6. Дитсадки отримають міжнародну оцінку
7. Безкоштовні лікбези з цифрової грамотності
8. Школярам запропонують програми обміну
9. Музичні та художні школи оновлять
10. Інклюзивне навчання вчителів стане обов’язковим
11. Вступ до університетів дещо зміниться
12. Гроші «ходитимуть за вчителем»
ЗА МАТЕРІАЛАМИ ОСВІТОРІЇ